top of page

DE   CZ

Umělci

Karla Bytnarová - Mezzosoprán

Karla Bytnarová - Mezzosoprán

Česká mezzosopranistka Karla Bytnarová absolvovala Konzervatoř v Pardubicích a ve studiích pokračovala na Konzervatoři Richarda Strausse v Mnichově. Je laureátkou několika mezinárodních pěveckých soutěží. Sólistka předních operních souborů v Německu a České republice se od roku 2010 věnuje samostatné sólové pěvecké kariéře a je velmi vyhledávanou interpretkou konzertní, kantátové a oratorní tvorby.

Thomas Wise - Dirigent & Klavírista

Thomas Wise - Dirigent & Klavírista

Americký klavírista a dirigent Thomas Wise vystudoval v New Yorku Juilliard School u Bartókova žáka György Sándora a dále Akademii v Kolíně nad Rýnem u Aloyse Kontarsky. Velice ho v jeho klavírní kariéře ovlivnila spolupráce s Peterem Feuchtwangerem v Londýně a v dirigování mistrovské kurzy s Jormou Panulem. Thomas Wise koncertoval mimo jiné v Kolínské filharmonii, v Carnegie Recital Hall a v londýnské Royal Albert Hall.

Martina Bačová - Houslistka

Martina Bačová - Houslistka

Martina Bačová patří k nejvýraznějším představitelům nastupující české umělecké generace. Účastnila se úspěšně řady mezinárodních soutěží a mistrovských kurzů významných pedagogických osobností. Sólově vystupuje na prestižních festivalech v České republice  a v zahraničí a koncertovala například ve Španělsku, Slovensku, Maďarsku, Holandsku, Francii, Německu, Polsku, Koreji a USA.

Jakub Čižmarovič - Klavírista

Jakub Čižmarovič - Klavírista

Jakub Čižmarovič dosáhl díky svému vyjímečnému talentu ve hře na klavír svých prvních úspěchů už v 11. letech. Byl velmi úspěšný na mnoha mezinárodních klavírních soutěžích. Momentálně studuje postgraduální studium na Univerzitě  “Mozarteum” v Salzburgu u významného francouzského pedagoga Prof. Jaquese Rouviera. Vícekrát absolvoval koncertní turné po celém světě a je pravidelným hostem na německých a evropských pódiích.

Gabriella Brezóczki - Klavíristka

Gabriella Brezóczki - Klavíristka

Maďarská klavíristka Gabriella Brezóczki studovala hru na klavír v Miškolci, Debrecenu a na Kolínské akademii v Německu. Její koncertní repertoár, jakož její CD nahrávky, zastupují široký repertoár od baroka přes romantismus až k současné hudbě. Nabízí široký koncertní program sólové a komorní hudby a též je vyhledávanou sborovou korepetitorkou.

Vladislav Brunner - Dirigent

Vladislav Brunner - Dirigent

Od roku 2001 je zakladatelem a uměleckým vedoucím Komorního orchestru frankfurtských sólistů (Kammerorchester Frankfurter Solisten). Během své úspěšné dirigentské kariéry spolupracoval s mnoha renomovanými umělci a mimoto uvedl poprvé hudební hudební díla několika skladatelů: Volker David Kirchner, Fred Günther, Rüdiger Claus, Kent Carlson a Mathias Bild. Jako dirigent řídil i “Orchester des Conservatoire de Strasbourg“ (Orchestr konzervatoře ve Štrasburku).

bottom of page