DE   CZ

Gabriella Brezóczki

 

Konzertní klavíristka

Gabriella Brezóczki se narodila v maďarském Sárospatak a s hrou na klavír začala v sedmi letech. V letech 1995-99 absolvovala klavírní studium na hudební škole Béla Bartóka v Miškolci u Prof. Margo Kincses a studium uzavřela s nejvyšším hodnocením „Summa cum laude“. Poté pokračovala v jejím uměleckém instrumentálním studiu v oboru klavír na hudební akademii v Debrecenu u Prof. Kalman Illes, dále ve  studiu klavírní doprovod zpěvu a klavírní korepetice u Prof. Emmy Varasdy.

V roce 1997 získala 1. cenu v národní klavírní soutěži Schubert a Brahms v Debrecenu a zvláštní cenu pro „Nejlepší interpretaci Schuberta “. V roce 1999 obdržela na této soutěži zvláštní cenu „Chopinovy Klavírní soutěže“.

 

Od roku 2002 studovala na Musikhochschule Köln. Nejdříve v rámci stipendia Erasmus u Prof. Anthony Spiri, poté Konzertní studium u paní Prof. Roswitha Gediga. Studium ukončila v říjnu roku 2004. V tomto období obdržela  vyznamenání od německého akademického výboru pro studijní výměny a Eötvös-stipendium od maďarského státu.

Následovaly koncerty doma i v zahraničí, sólové i komorní hudby v Norsku, Rakousku, na Kypru, v Řecku, během festivalu „Max-Reger-Musiktagen“ ve Weidenu (Oberpfalz), na Festivalu „Zempléni Müvészeti Napok“. CD nahrávka se Stefanem Adelmannem a mnohá vystoupení s maďarským a německým rozhlasem. Od roku 2009 je členkou Komorní Opery Kolín n.Rýnem a oceňovanou klavírní pegagožkou.

Termíny  v sezóně 2018/2019

© 2020 Artenobile

  • Black Instagram Icon
  • Facebook Basic Black
  • YouTube Basic Black