top of page
Dušan Oravec - Klassische Gitarre
Dušan Oravec - Klassische Gitarre
Dušan Oravec - Klassische Gitarre
Dušan Oravec - Klassische Gitarre
Dušan Oravec - Klassische Gitarre
Dušan Oravec - Klassische Gitarre

DE   CZ

Dušan Oravec

 

Kytarista

Kytarista Dušan Oravec pochází z České republiky. Po svých rockových začátcích nachází cestu ke klasické kytaře...

Po dvouleté přípravě obstál u příjímacího řízení na pardubickou Konzervatoř a studoval u profesorů Stanislava Juřici a Petra Saidla. Zamiloval si díla od Bacha po Brouwera.

Roku 2002 odchází studovat na vysokou školu múzických umění do Brém v Německu, kde se jeho mentorem stal Prof.  Jens Wagner (klasická kytara), Prof. Stephen Stubbs (loutna a interpretace staré hudby) a Prof. Bernard Hebb (Konzertexamen).

Vedle hlavní studia kytary se věnoval i studiu němčiny, angličtiny a dirigování sboru.

Koncertoval vedle Německa a Česka také v Litvě, Dánsku, Polsku na kytarových festivalech. K jeho úspěchům patří cena "International Talent of the Year" na 15. mezinárodním Kytarovém festivalu v Aalborgu v Dánsku.

Své znalosti si rozšířil též na mistrovských kurzech u známých pedagogů jako: Aniello Desiderio, Zoran Dukic, Pavel Steidl a u svého oblíbeného skladatele Lea Brouwera.

Recenze

„Ein Meister der gezupften Töne“ „Unglaubliche Fingerfertigkeit“ (Kreiszeitung Syke 19.8.13)


„Ein Gitarrenvirtuose … hinterließ ein sprachloses Publikum" (Weserkurier 20.8.13)


„Wunderbare Wegbereitung in eine berauschende Klangwelt“ (Cuxhavener Nachrichten 23.7.07)

Repertoár

... Hraji klasickou hudbu od  J. S. Bacha až po L. Brouwera.

Zvláště mám v oblibě sklatby se silným rytmickým a melodickým charakterem. K nim patří jak klasické a romantické díla z takzvaného zlatého období klasické kytary"  (např. M. LLobet), tak i modení skladatelé. Mezi nimi mám rád kompozice, které jsou ovlivněny folklórem (D. Bodanovic), jazzem (W. Muthspiel), nebo mají minimalistický nebo expresionistický výraz (J. Rodrigo, L. Brouwer).

Snažím se vtáhnout posluchače do sféry čarovného světa, který se mi tímto otvírá. Hraji celé koncertní programy, mimoto i kompozice, které mohou být pouze součástí programu nebo vystoupení. "...

bottom of page