top of page

DE   CZ

Beethoven Solisten Bonn

Beethoven Solisten Bonn
Beethoven Solisten Bonn
BSB_Beethoven_Haus_1
Artur Chermonov, Violine
Alexander Akimov, Viola
Grigory Alumyan, Violoncello
Robert Grondzel, Kontrabass
Beethoven Solisten Bonn
Beethoven Solisten Bonn
Beethoven Solisten Bonn

Artur Chermonov, housle  

Alexander Akimov, viola

Grigory Alumyan, violoncello

Róbert Grondžel, kontrabass 

   Ansámbl Beethoven Solisten Bonn byl založen v roce 2018 ze sólistů skupin smyčcových nástrojů Beethovenova orchestru v Bonně. Zde, v rodném městě Beethovena, je tento orchestr již více než 100 let špičkou v oboru klasické hudby. 
   Všichni čtyři zakládající členové tohoto smyčcového ansámblu se vedle své orchetrální činnosti chtějí věnovat i komorní hudbě, která je dlouhodobě jejich vášní.  

  Od první zkoušky tohoto ansámblu vznikla výborná tvůrčí i mezilidská atmosféra, která rozhodně neunikne posluchačově pozornosti. Ansámbl, který se pojmenoval po bonnském velikánovi, by rád reprezentoval nejen jeho hudební odkaz, ale rád by šířil kvalitní komorní hudbou radost do celého světa.

Do budoucna by Beethoven Solisten Bonn rádi nabídli široký výběr  koncertních programů v obsazení od dua až po oktet ve společnosti zajímavých hudebních hostů.

  
O plánovaných koncertních termínech ansámblu vás budeme informovat na našich internetových stránkách. 

Artur Chermonov

housle

 Artur Chermonov studoval Gnessin hudební akademii v Moskvě u Natalie Fikhtengolz a Musikhochschule Köln ve třídě Prof. Zakhara Brona. 

   V roce 2004 vyhrál 2. mezinárodní houslovou soutěž Eurasia  v Almaty/Kazachstán a v roce 2005 dostal vyznamenání v soutěži  Sarasate v Pamplona/Španělsko. V roce 2006 obdržel 3.místo v mezinárodní soutěži v Lisabonu, v roce 2008 mu byla udělena v italské soutěži  „Premio Rodolfo Lipizer“ v Gorizia/Itálie 1.cena a  též 4. čestné uznání poroty.  V květnu 2010 dosáhl v rámci 65. mezinárodního festivalu Pražské jaro nejen čestného uznání poroty, ale též zvláštní ceny poroty za nejlepší interpretaci české hudební kompozice v rámci této soutěže.  

  Artur Chermonov vystupuje pravidelně sólově  i v rámci komorních koncertů.  Vystupoval již na mnoha pódiích v Evropě, Americe a Japonsku. Spolupracoval například s  Natalia Gutman, Vladimir Ashkenazy, Frans Helmerson, Paul Neubauer, Radovan Vlatkovic, Maxim Rysanov, Paul Meyer, Hansjörg Schellenberger und Yo Yo Ma.

 Od roku 2012 je koncertním mistrem v  Beethoven Orchester Bonn.

   Alexander Akimov vystudoval ve třídě Yuri Baschmeta na moskevské konzervatoři. Po mnoha uznáních a nadačních vyznamenáních z různých mezinárodních soutěží vyhrál v roce 2003 "Mezinárodní Brahmsovu soutěž" a v roce 2010 renomovanou mezinárodní soutěž "Yuri Bashmet Internationaler Viola Wettbewerb".

   Následovaly debuty v rámci významných mezinárodních festivalů jako například  „Young Artist“ v Los Angeles, moskevský Osterfest, „Deyemberabende“, Colmar Festival, „Diplomatie der Sterne“ v Almaty.

   Mezitím koncertoval Alexander Akimov jako sólista a interpret komorní hudby v mnoha zemích po celém světě. Vystupoval s orchestry  „Neues Russland“, „Moskauer Solisten“, „Moskauer Philharmonie“,  „Russisches National Orchester“, „Orchestra della Svizzera italiana“ a dalšími. Spolupracoval s těmito dirigenty: Yuri Bashmet, Michail Pletnev, Vladimir Fedoseev, Dmitrij Jurovski, Evgeny Bushkov, Charles Olivieri-Monroe, Conrad van Alphen. V letech 2003-2010 byl Alexander Akimov zástupce Sólo-violisty v Ruském národním orchestru pod vedením  M.Pletneva. Poté působil jako Sólo-violista v komorním orchestru "Moskevští Virtuózi" (2010-2016). Současně vyučoval na Gnessin-Institut v Moskvě. V roce  2017  se přestěhoval Alexander Akimov  se svojí rodinou do Německa, kde působí jako zástupce Sólo-violisty  v Beethoven Orchester Bonn.

Alexander Akimov

viola

Grigory Alumyan

violoncello

   Grigory Alumyan je výhercem soutěží  „UNISA International Music Competition“ v Pretorii, „Swedish International Duo Competition“,  "Kammermusikwettbewerb des Kulturfonds Baden", ale i soutěží „Internationalen Instrumentalwettbewerb Markneukirchen“ a  „International Web Concert Hall Competition“.

   Jako sólista vystupuje Grigory Alumyan společně s mnoha orchestry, mimo jiné s  „Moskauer Sinfonieorchester“, „Baden-Badener Philharmonie“,  „Beethoven Orchester Bonn“, „Cape Philharmonic Orchestra“,  ”Vogtland Philharmonie”,  ”Württembergische Philharmonie Reutlingen” a „Philharmonic Orchestra Johannesburg“.

   V komorní hře spolupracoval s těmito umělci: Ulf Holscher,  Priya Mitchell, Wolfgang Meyer, Albrecht Breuninger, Christian Zacharias, Mikhail Bezverkhny, Yuzuko Horigome, Gabriela Montero, Nicholas Angelich a Martha Argerich.

   Od roku 2004 působí Grigory Alumyan jako Sólo-čelista  „Beethoven Orchester Bonn“.
  Mimoto je také členem  „Beethoven Trio Bonn“, které vystupuje na mnoha mezinárodních pódiích po celém světě. 

Róbert Grondžel studoval hru na  kontrabas nejdříve ve třídě Prof. J.Bikára na Konzervatoři v Košicích. Od roku 2000 pokračoval ve studiích u  Prof. S.Adelmanna na Hochschule für Künste v Brémách. Následovalo studium koncertní nástavby, které úspěšně dokončil v roce  2008 závěrečným sólovým koncertem pro kontrabas a orchestr od  G.Bottessini  s Orchestrem divadla Bremerhafen. Jeho první angažmá vedly přes Orchester der Deutschen Oper Berlin, Frankfurter Oper, dále Královský orchestr v Kodani až po pozici 1. Sólokontrabasisty Beethoven Orchester Bonn. 

Mimo klasiku se věnuje rád jazzu a rocku.

Róbert Grondžel

Kontrabass

bottom of page